Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Katalógový predaj - je potrebná živnosť?

Otázka
Dobrý deň,
rozmýšľam nad predajom dámskej kozmetiky cez katalógy (Avon, Oriflame, ...).
Neviem sa však dopracovať k informáciám, či na túto činnosť potrebujem živnosť alebo nie. V podstate ide o nákup a predaj tovaru, čo sa dá vnímať ako podnikateľská činnosť. Ale! Mesačný čistý zisk odhadom predpokladám cca 10-20 eur a preto mi založenie živnosti v tomto smere nepríde rozumné, keďže by mi to nepokrilo ani mesačné náklady na platenie zdravotného poistenia. Okrem iného, som zamestnaná a toto by som chcela riešiť len popri práci ako koníček.

Ako sa takáto situácia rieši? Vedeli by ste mi poradiť?

Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.