Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Źivnosť v SR s trvalým pobytom v zahraničí

Otázka
Som občanom SR a chcem na Slovensku podnikať na (voľnú) živnosť, avšak v tejto chvíli nemám v SR nahlásený žiadny pobyt, trvalý pobyt mám v Rakúsku blízko slovenských hraníc.

Chcel by som sa spýtať, aké mi z toho plynú extra povinnosti, najmä či mám povinnosť zamestnať zodpovedného zástupcu keďže nemám pobyt v SR, prípadne či mi nestačí na účel podnikania si na Slovensku prihlásiť prechodný pobyt, keďže o momentálny TP prísť nechcem.

Ďakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.