Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Freelancer v ČR zo Slovenskou živnosťou

Otázka
Dobrý deň.
Som živnostník v obore grafika-design. Na internete som našiel, že zo slovenskou živnosťou môžem v Českej republike pracovat maximálne 183 dní v roku. Čo to pre mňa ako grafika-designéra znamená?
Približný scénar postupu mojej práce je, že oslovím klienta, dohodneme sa na zákazke, idem na Slovensko kde ju vyrobím, pošlem mu a on mi zaplatí. Ako stoho vypočítam koľko dní som pracoval v ČR.
Respektíve ak by som grafiku nevyrábal na Slovensku, ale niekde v byte v prahe, ako mi vedia dokázat koľko dní v roku som sa nachádzal v ČR. Resp som obmedzovaný niečim iným ako počtom dni v ČR? Napríklad počtom faktúr?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.