Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Fakturačné údaje

Otázka
Dobrý deň!

Vykonali sme inštalačné práce u jednej firmy, kompletná rekonštrukcia kúrenia, s tým, že niektoré odporúčané veci pomenili, napr. navrhovali sme väčšie radiátory, avšak napriek tomu chceli menšie, pretože sa im to nepáči a pod. Všetko sme teda urobili podľa ich želania, problém však nastal, keď sme si pýtali fakturačné údaje. Dotyčná osoba zahlásila, že nám odmieta dať svoje fakturačné údaje a zaplatiť, pretože je v miestnostiach zima. Chcem sa preto opýtať, či stačí, keď im riadne vystavím faktúru s tým, že ich údaje si nájdem v Obchodnom registri a doporučene im ju pošlem. Nadobúda platnosť, resp. bude to právne v poriadku, ak im tú faktúru vystavím a pošlem poštou? Resp. pri nezaplatení, je možné urobiť niečo typu pod policajným dohľadom odmontovať radiátory?
Za odpovede vopred ďakujem!
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.