Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Fakturácia zahraničia neplatiteľom DPH

Otázka
Som živnostníčkou (slovenská živnosť) a fakturujem službu podnikateľovi (platiteľ DPH) z iného členského štátu EÚ, čo je zároveň aj miesto dodania služby (členský štát EÚ). Som neplatiteľ DPH, ale podľa §7a zákona o DPH som sa registrovala pre daň, keďže poskytujem službu do zahraničia.

1. Musím na faktúre, ktorú posielam podnikateľovi v zahraničí, uvádzať formulku „prenesenie daňovej povinnosti?“ Alebo keďže ja som neplatiteľ DPH, tak túto formulku nesmiem na faktúre uvádzať?

2. Musím na faktúre uvádzať aj dátum dodania služby a aj dátum vystavenia faktúry, pokiaľ tieto dva dátumy sú totožné? Alebo v prípade rovnakých dátumov stačí uviesť iba dátum vystavenia faktúry?

3. Musím na faktúre uvádzať aj rozsah dodanej služby alebo stačí uviesť len druh dodanej služby?

Ďakujem krásne za odpoveď a prajem úspešný Nový rok 2024.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.