Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Dvojité zdanenie Taliansko

Otázka
Dobrý deň,
Premýšľame nad založením internetového obchodu na predaj elektroniky, nakoľko sme našli veľmi výhodného dodávateľa z Talianska. Dokázali by sme elektroniku lacno dovážať na Slovensko a ďalej ju predávať ale aj opravovať. Mám však na vás pár otázok, nevedeli by ste nám poradiť ako predísť dvojitému zdaneniu v prípade nákupu v Taliansku. Taliansko má 22 % daň a Slovensko 20 %. Uvažovali sme pôvodne o založení živnosti s tým, že by sa nejednalo o platcu DPH, avšak v tomto prípade, by sme si daných 22% nemohli odčítať z daní. Tento biznis by sme chceli navyše robiť popri zamestnaní a teraz riešime aj povinné odvody. Vedeli by ste nám poradiť ako založiť legálnu živnosť čo najekonomickejšie?
S pozdravom.
Jana
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.