Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma DPH

Otázka
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na nasledovné otázky:

1. Český platiteľ DPH (platiteľ registrovaný a usadený v ČR), si objedná generálnu opravu stroja (GEO) u slovenského platiteľa DPH (registrovaný a usadený v SR).
GEO pozostáva z
a)- demontáž
- brúsenie (lóža, vreteno)
- výmena ložísk
- obrúsenie starého náteru a nový náter
- zaškrábanie vretena a pod.
- oprava elektroinštalácie
b) a)+ montáž nového regulátora
c) a) + b) + namontovanie odmeriavania

2. Český platiteľ DPH si objedná u slovenského platiteľa DPH opravu stroja. Cena opravy pozostáva
a) doprava , čas na ceste, práca + výmena poškodenej súčiastky. Súčiastka môže mať cenu od 0,20 eur - 500 eur
b) Cena opravy pozostáva z dopravy, čas na ceste, práce - súčiastka nebola použitá žiadna, nakoľko bolo treba len zaletovať dva dráty, alebo prepnúť vypínač alebo niečo dotiahnúť.

3. Český platiteľ DPH si objedná u slovenského platiteľa
- Nový regulátor s montážou alebo nový motor s montážou.


Prosím o odpoveď, podľa akých paragrafov podľa zákona o DPH, zaradíme tieto prípady a či sa objavia v priznaní o DPH a v súhrnnom výkaze.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Šuleková
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.