Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma DPH + vrátna záloha

Otázka
Dobrý deň,

som živnostník - neplatca DPH
chcem si založiť sro - neplatca DPH
viem predať hmotný aj nehmotný majetok (notebooky, webstránky, eshopy,...) svojej sro? Je potrebné z takéhoto predaja odviesť daň, ak sú obe strany neplatcovia dph a ide o tuzemský predaj?

jednou z činností sro bude online požičovňa napr. notebooky (ideálne bezhotovostná a bez pokladne, lokálna s osobným dovozom). Platba a faktúra bude pozostávať zo sumy za požičanie a vrátnej kaucie (zábezpeky). Nie som účtovník, no môžu byť tieto 2 položky na jednej faktúre? Dá sa to účtovať po vrátení kaucie späť na účet?, alebo na to musí byť osobitná faktúra a po vrátení storno faktúry resp. bez pokladne a hotovosti sa to nedá?

za odpovede vopred ďakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.