Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Dovoz auta do SR-povinnosti a DPH

Otázka
S.r.o.- platiteľ DPH chce kúpiť nové auto z Českej Republiky a dovezieť to na Slovensko (v SR ich chce registrovať a využívať na podnikanie). Auto je importované do ČR z inej kraijiny, ide o tvz. reexport.
Aké povinnosti bude mať s.r.o. v súvisloti s nákupom auta z ČR (registračné poplatky na SR atď.) ?
Ako je to s DPH? Kde bude platiť s.r.o. DPH, prípadne má nárok na odpočet?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.