Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Dohoda o pracovnej činnosti

Otázka
Dobrý deň!

Tento rok - 23. 05. 2018 som ukončila vysokú školu. Popri škole som pracovala na dohodu o brigádnickej práci študentov - od roku 2016 až teda do 23. 05. 2018. Minulý týždeň po skúškach som sa registrovala na ÚPSVaR a od 18. 07. 2018 by som mohla ísť na materskú.

Dovtedy mi bývalý zamestnávateľ ponúkol, že môžem teda ten mesiac a pol pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Čítala som však podmienky, či je možné byť evidovaný na ÚPSVaR a súčasne pracovať na dohodu - avšak nie je mi jasná táto podmienka - "Ďalšími podmienkami sú, že takto môže uchádzač o zamestnanie pracovať súčasne len u jedného zamestnávateľa - u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu" - toto sa vzťahuje aj na tú moju dohodu o brigádnickej práci študentov, alebo by som mohla prijať ponuku a odpracovať ten mesiac a pol a stále byť evidovaná na ÚPSVaR?

Nerada by som mala nejaké nepríjemnosti a zbytočné vysvetlovačky.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Denisa
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.