Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Daňový odpis hmotného majetku - pozemok pod budovou na podnikanie

Otázka
Dobrý deň, prosím vás o radu týkajúcu sa daňového odpisu pozemku (tento nám mesto dodatočne predalo až v tomto roku) nachádzajúceho sa pod budovou na podnikanie (samotná budova bola už daňovo a účtovne odpísaná). Chcel by som len jednoducho poradiť o možnosti daňového odpisu zakúpeného pozemku (tento pozemok je súčasťou budovy na podnikanie). Pozemky ako pôdne porasty a lesy plus jaskyne a podzemné vody sú celkovo inak vylúčené z daňových odpisov - len tento náš pozemok je pod budovou pre podnikanie a tam by mala byť výnimka a pozemok by sa preto mohol odpisovať. Prosím o radu.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.