Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Daňové priznanie typu A - dodatočné daňové priznanie

Otázka
Dobrý deň!

Podala som riadne daňové priznanie koncom marca. Teraz keď som však za zamestnancov odovzdávala ročné hlásenie daňovému úradu som si všimla, že jednej zamestnankyni na dohodu, ktorej boli zrážané preddavky na daň som omylom uviedla 110,65 namiesto 110,59. Daňová povinnosť tejto zamestnankyni vychádza nulová a tento preddavok si vlastne v daňovom priznaní pýta späť. Nechápem však, ako to mám zapracovať do daňového priznania. Znova vypíšem údaje, zaškrtnem, že je to dodatočné, vypíšem všetky sumy znova, pretože som sa pomýlila o tých 6 centov. No a teda prichádzam k časti kde sa píšu rozdiely z dodatočného DP. Do riadku 69 mám písať tých -110,59 € alebo len tých -0,06 €?

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady a ostávam s pozdravom

Denisa Oravcová
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.