Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Daň

Otázka
Dobrý deň,

píšem za svoju známu, keďže nie je zbehlá v internete a nedostala radu od kompetentných osôb. Tak by som sa rada spýtala tu:

Mala nedoplatok na dani za auto, požiadala o splátkový kalendár, ktorý jej vyhoveli. Nejakú dobu splácala, ale neskôr sa dostala do finančných problémov a nedokázala ďalej splácať. Teraz je prišiel papier aby do 15 dní zaplatila, pretože to pôjde exekúcii (za tento nedoplatok cca 2.000 eur už jej založili pozemok)

Chcem sa teda spýtať, či má zase požiadať o splátkový kalendár, či jej vôbec vyhovejú keď už raz prestala splácať a teraz by s t ým pokračovala? Bojí sa hlavne blokovania účtu a že jej za tento nedoplatok založia plus aj auto (mimo toho pozemku)

Viete mi prosím poradiť ako pokračovať? Keďže túto sumu naraz vyplatiť nevie, keďže príjem jej na to nechytá, takže len splátky... Ďakujem pekne za odpoveď Mirka
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.