Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Autorský zákon

Otázka
Dobrý deň,
pracujem ako programátor a v zmluve mám zakomponované nasledovné: Zmluvné strany sa dohodli, že práva k duševnému vlastníctvu, ktoré vzniknú pri tvorbe aplikácií budú vlastníctvom dodávateľa v najväčšom možnom rozsahu prípustnom podľa právnych predpisov s rešpektovaním právnej úpravy (autorský zákon).
Mám nasledovnú otázku: V prípade, že so mnou bude ukončená zmluva, budú naprogramované aplikácie, ktoré programujem vo svojom voľnom čase v mojom vlastníctve? To znamená - budem si ich môcť pri ukončení zmluvy odobrať, resp. vyžiadať poplatok za licencie? Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.