Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma autorské práva citátov

Otázka
Dobrý deň,
zvažujem podnikanie v oblasti výroby tričiek. Súčasťou potlače oblečenia by mali byť výroky - citáty z kníh alebo piesní. Pokiaľ viem, citát je možné použiť bez autorských práv, ak je jeho autor min. 70 rokov po smrti. Ak je v USA zákon, že citát možno použiť až 90 rokov po smrti autora, pre mňa platí slovenský zákon, aj keď autor pochádza z USA, však? Chcela by som sa však opýtať, ako sa to rieši, ak jeho autor ešte žije, príp. zomrel len nedávno. Je potrebné s autorom podpísať zmluvu alebo stačí ho len o použití citátu upovedomiť cez mail a získať tak jeho súhlas? Ak je potrebná aj zmluva, ako by mala vyzerať? Nestačí, ak na tričku uvediem autora výroku? Vopred Vám ďakujem za radu.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.