Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Ako postupovať pri príjmoch zo zahraničia - č.2

Otázka
Ďakujem za odpoveď. Za rok 2023 som zarobila na OF 600 eur. V mojej normálnej práci okolo 5000 eur.

Neviem, na akú účtovníčku sa obrátiť, keďže väčšina sa do moderných vecí nevyzná, a keď som sa na toto pýtala dávnejšie bolo mi povedané "Keď o tom nikto nevie..."

Len teda práve teraz OF rozposielalo info ohľadom odovzdávania údajov daňovým úradom. Pýtajú si rodné číslo ako tax ID aby mohli spracovať DAC7.

Neviem ako postupovať, či formulár DAC7 vyplniť a priložiť ho k daňovému priznaniu. Zrejme sa tomu nedá "vyhnúť". Som rada, že sa to takto legalizovalo, ale pominulé roky som tiež kde-tu čosi zarobila. Rieši daňový úrad také malé sumy (500 za rok) aj roky spätne?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.