Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Nový vodca, nové zmeny ale žiadna autorita

Otázka
Dobrý deň,

chcela by som sa Vás spýtať na jednu problematiku - na konkrétny problém, ktorý je momentálne prezentný v istej spoločnosti. Ide o spoločnosť zaoberajúcu sa vydávaním rôznej literatúry. V nedávnej minulosti zomrel riaditeľ spoločnosti - 60 ročný. Bol zamestnancami akceptovaný a vážili si ho ako osobnosť aj človeka. Do firmy nastúpil nový riaditeľ (35 ročný). Jeho prvé kroky viedli k prepúšťaniu vekovo starších zamestnancov pod zámienkou, že mladí zamestnanci sú kreatívnejší, výkonní a podobne. Ponechal si iba kľúčových starších zamestnancov. Ponechaní zamestnanci tohto nového riaditeľa rešpektujú ale na základe jeho postojov a názorov nie sú schopní ho akceptovať ako hlavu spoločnosti. To celú situáciu v spoločnosti značne narušilo a o komunikácii vo firme ani nie je potrebné rozprávať. Novoprijatí zamestnanci (tí mladí) značne spomalili tempo/výkon spoločnosti a ich názory sa značne líšia od starších a skúsenejších zamestnancov, ktorí v spoločnosti pôsobia už niekoľko rokov (desaťročia). Bola by som rada, ak by ste mi vedeli poradiť ako sa takáto napätá situácia dá riešiť, nakoľko bežné rozhovory už nie sú účinné nakoľko je vedenie toho názoru, že prevažne nové spôsoby už v čomkoľvek čo sa týka riadenia sú kľúčové a dopomôžu úspechu spoločnosti.
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom
Lucia
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.