Zvýšte svoje zisky skvalitnením prepravných služieb

Dlhodobý pokles tržieb dokáže výrazne prekaziť plány každému podnikateľovi. Žiaľ, úplne nedokážeme ovplyvniť to, či sa nám a nášmu biznisu bude dariť. Ak ale chcete zvýšiť zisky, začnite tým, že skvalitníte prepravné služby. Preprava tovaru výrazne rozhoduje o tom, či klient aj naďalej bude nakupovať u vás, alebo uprednostní inú firmu.


Vyberte si novú prepravnú spoločnosť

Ak vám chodievali sťažnosti týkajúce sa prepravy tovaru, nemá zmysel váhať nad výmenou prepravnej spoločnosti. Mali by ste uprednostňovať také prepravné spoločnosti, ktoré majú množstvo pozitívnych referencií od zákazníkov a aj od vašich firemných partnerov. S novou prepravnou spoločnosťou musí byť predovšetkým jednoduchá komunikácia. Už po prvom stretnutí musíte vedieť, aké podmienky na spoluprácu vám ponúkajú a či sú féroví. Nikdy si nevyberajte tie prepravné spoločnosti, ktoré z vás chcú „vytĺcť“ peniaze, ale ich služby budú na nízkej úrovni. Nebudete trpieť len vy, ale aj zákazníci, ktorým tovar príde buď neskoro, alebo v poškodenom stave.

Čo by vám nová prepravná spoločnosť mala ponúknuť?

Nová prepravná spoločnosť, ktorú si vyberiete, by vám mala ponúknuť okrem prepravy tovaru aj prepravu balíkov, prepravu materiálu, expresnú prepravu, paletovú prepravu, prepravu v rámci Bratislavy, ale ak podnikáte aj s predajom nábytku, tak aj prepravu nábytku. V prípade, ak budete chcieť poslať balík do Čiech, mali by vám ponúknuť aj túto službu.

Mali by ste si vybrať takú prepravnú spoločnosť, ktorá by vám do Čiech prepravila nielen balíky, ale aj palety, či listové zásielky.

Ak už dlhodobo zaznamenávate výrazný pokles objednávok a tým aj zisku, problém môže byť práve v nekvalitných prepravných službách. Overte si spokojnosť zákazníkov s prepravou a ak náhodou zistíte, že práve tam je problém, neváhajte a vypovedajte zmluvu s doterajšou prepravnou spoločnosťou a nájdite si takú, ktorá pracuje spoľahlivo a rýchlo.