Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 7-10/19

Pozrite si náš výber toho „naj” (nielen) v slovenskom malom podnikaní za uplynulé týždne..

#spoločenskázodpovednosť

Chcete sa dozvedieť viac o téme obehové hospodárstvo? Prečítajte si článok od euractiv.sk, ktorý je zameraný na Holandsko..

Aj na Slovensku je veľa firiem, ktoré myslia na svoje okolie. Desať našich úspešných eko projektov predstavuje STARTITUP.

#inovácieatrendy

Sóda nám vytipovala 20 aplikácií pre zlepšenie koncentrácie a produktivity.

Svetbohatych zase 10 internetových stránok, vďaka ktorým si môžeme privyrobiť.

#podnikateľsképrostredie

Blíži sa záverečný termín podávania daňových priznaní, a tak nášmu Výberu jednoznačne dominujú daňové témy. Predovšetkým poďakujme portálu podnikajte.sk za výborné články na rôzne oblasti tejto problematiky. Daňový miniseriál z ich produkcie zatiaľ obsahoval sedem článkov: výpočet dane pre fyzické osoby, prehľad účtov a označovania pre platby daní, vypracovanie daňového priznania pre právnické osoby, vypracovanie daňového priznania pre fyzické osoby s preukázateľnými výdavkami, vypracovanie daňového priznania pre fyzické osoby s príjmami so zamestnania a prenájmu a prehľad k téme paušálne výdavky.

Rubrika o podnikateľskom prostredí je v tomto období celkovo veľmi silná. Accace zostalo pri problematike daní a odvodov, avšak zameralo sa na sadzby.

Aby toho nebolo málo, Európska únia pripravuje kontroverznú reformu copyrightu (euractiv.sk).

No a problematike byrokracie sa venovala talkshow portálu podnikajte.sk Poďme k veci.

#ľudiaapríbehy

Vyštudovala chémiu a teraz vyrába prírodnú kozmetiku - to je príbeh živnostníčky roka 2016 Martiny Dudovej (Forbes).

Asi ste netušili, že existuje rýdzo slovenský výrobca automobilov. A že dokonca tieto automobily sú elektrobusy. Spoločnosť Rošero zo Spišsej Novej Vsi ich predáva do celej Európy (MôjElektromobil).

Často hovoríme o tom, že k podnikaniu patria aj veľké problémy a zlyhania. Nedávno sme na Slovensku zaznamenali prípad zrušenia veľkého koncertu americkej raperky Nicki Minaj. V článku na STARTITUP nájdete vysvetlenie organizátora - agentúry XL promotion.

O generačnej výmene v slovenských rodinných firmách, ktorá bude v najbližšej budúcnosti u nás veľmi vážnou témou, píše portál podnikajte.sk.

#kalendáraeventy

Podnikateľskou Slovenska 2018 je Barbora Figlušová vďaka projektu Čučoriedkovo. Gratulujeme jej aj víťazkám jednotlivých kategórií.

Poznáme tiež spoločensky najzodpovednejšie firmy na Slovensku - finalistov súťaže Via Bona Slovakia 2018.

#šport

Tento rok je ešte len na začiatku a už je mimoriadne úspešný pre našich športovcov. A sme radi, že okrem žien, ktoré nám radosť robia už pravidelne - gratulujeme Petre Vlhovej a Nasti Kuzminovej k zisku titulov majsteriek sveta, sa pridávajú aj muži. Tentokrát to (zatiaľ) nie je Peter Sagan, ale nový halový majster Európy v šprinte Ján Volko - senzácia!


Erik Kubička
12. 3. 2019

Foto: cucoriedkovo.sk