Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 6/18

Pozrite si náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulý týždeň..


#inovácieatrendy

Podnikanie už dnes či v blízkej budúcnosti významne ovplyvnia technologické trendy ako internet vecí, blockchain alebo umelá inteligencia. Diskutovali o tom experti na konferencii Business Visions (teraz.sk).

O trendoch v online dizajne píše Kremsa. Patria k nim custom ilustrácie, výrazná typografia, kombinácia fontov, výrazné farby, asymetrická kompozícia, návrat 3D, ale aj responzívnosť uprednostňujúca mobilné zariadenia.

Aké budú povolania budúcnosti? Upratovač účtov, digitálny archeológ, textilný programátor, kybernetik domovov či dizajnér osobnej reality píše Forbes o záveroch štúdie spoločnosti Moo a sci-fi spisovateľa Maxa Gladstonea.

#ľudiaapríbehy

Známa občianska aktivistka Zuzana Wienk zažila vyhorenie a porozprávala o tom v rozhovore na portáli Sóda.

#marketingastratégia

"Majstrovský titul" v disciplíne klamanie obalom v roku 2017 zaslúžene získalo ovocné müsli od Dr. Oetkera. V článku Trendu si pozrite prečo..

#voľnýčasaštýl

STARTITUP sa opäť raz pustil do rankingov. Tentoraz zostavil rebríček najlepších reštaurácií s tradičných slovenským jedlom. V ich zozname nechýba Salaš Krajinka, Koliba Ožďany, Camelot, Mlyn 108, Salaš Syrex, Zbojnícky dvoj Zbojská a Slovenská koliba Jasná.

#vyberámezknižnice

Tento týždeň upozornili na naše desatoro prvých krokov v začiatkoch podnikania.


Erik Kubička

13. 2. 2018

Foto: salaskrajinka.sk