Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 28-30/19

Pozrite si náš výber toho „naj” (nielen) v slovenskom malom podnikaní za uplynulé týždne..#leadershipavzdelávanie

Je čas dovoleniek, a tak sa nám tu množia články o tom, ako spomaliť. Niektoré možno patria skôr do sekcie #voľnýčasaštýl, ale je lepšie mať ich takto pohromade tu.. Úspešná módna blogerka radí, ako spomaliť v živote i móde (Forbes). Podnikajte.sk píše, ako na dovolenke zabudnúť na prácu. No a bod "spomaľte" obsahuje aj článok Jána Košturiaka (ipaslovakia.sk) "Keď menej je viac".

Dalo by sa povedať, že prinajmenšom sčasti sa týmto fenomémom zaoberá aj úvaha zakladateľa herného štúdia We Make Games Mareka Dúžeka. Ten sa síce považuje za perfekcionistu, ale tvrdí, že je lepšie niečo urobiť, ako čakať, kým to bude dokonalé (Zero2Hero).

Ktoré gastro podniky sú najlepšie na Slovensku a ako vybudovať úspešný projekt v tomto odvetví sa dozviete od Simony Budinskej z portálu Kávičkári (Forbes).

#inovácieatrendy

Ak chcete podnikať na eBay, angličtina sa zíde, ale nemusí byť dokonalá (predavamenaebay.sk).

No a ak je vaše podnikanie spojené s nákupmi na Amazone, tak pozor na phishingové útoky (TOUCHIT).

Ak chcete okrem Facebooku začať objavovať ďalšie sociálne médium, skúste Instagram. Pekný blog o ňom nájdete na IT Learning Slovakia.

#podnikateľsképrostredie

Aj majitelia firiem a živnostníci potrebujú hypotéky. Zopár rád z tejto oblasti pre nich prináša podnikajte.sk.

Slovenský Forbes urobil prehľad našich a českých rodinných firiem.

Všetky obchodné spoločnosti (nielen tie obchodujúce so štátom) založené pred novembrom 2018 musia do konca tohto roka zapísať do obchodného registra tzv. konečného užívateľa výhod. Návod na to, ako to urobiť bezplatne, ponúka firmáreň.sk.

#ľudiaapríbehy

Business Insider zostavil rebríček Top 100 ľudí globálnej gastro scény. Popri menách ako George Clooney v ňom svieti aj meno Slováka Erika Lorinzca (Forbes).

Video od SME prináša dôkaz o tom, že slovenské podnikateľky sú úspešné naprieč odvetviami..

Článok týždňa je o domoch z recyklovaných lodných kontajnerov firmy Nanovo (Forbes).


Erik Kubička
1. 8. 2019

Foto: Facebook Nanovo