Tipy, ako využiť reklamné tabule naplno

Ak chcete vybudovať silnú značku a dostať sa do povedomia zákazníkov, byť na očiach je tá najlepšia cesta. Reklamné tabule majú mnoho spôsobov využitia od marketingového až po informačný. Vyberte si ten správny spôsob, ktorý bude fungovať pre vaše podnikanie. Prinášame vám niekoľko tipov na inšpiráciu, ako využiť reklamné tabule.

Zviditeľnite sa reklamnými tabuľami

Reklamné tabule sú skvelým spôsobom na zviditeľnenie a označenie vášho podnikania na  miestach na to určených na budovách, na dverách a podobne, ale tiež upozornenie na novú ponuku produktov a služieb, práve prebiehajúce akcie, výpredaje alebo hoci aj využitie na zjednodušenie orientácie pre zákazníkov vo vašej predajni. Čo si vyberiete?

Uvedomte si, že nie všetci musia vašu značku objaviť v online priestore, preto sa oplatí investovať do reklamy aj v offline svete a reklamné tabule, dverové tabuľky,  bilbordy či plagáty sú na tento účel ako stvorené. Nemusíte sa pritom orientovať len na klasické tvary, pokojne vyskúšajte aj priestorové písmená a obrázky.

Závisí od vašej cieľovej skupiny, akým spôsobom sa o vás dozvie. Kombináciou reklamy na internete a offline marketingovými taktikami obyčajne dosiahnete najlepšie výsledky. Potenciálni zákazníci môžu okolo vašich tabúľ prechádzať dennodenne, preto si dajte záležať na tom, ako budú vyzerať a aké informácie budú vysielať.

Upútajte pozornosť dobre pripravenou grafikou

Aby reklamná tabuľa maximálne plnila svoj účel, mala by byť v prvom rade strategicky umiestnená na správnom, dobre viditeľnom mieste s vysokou frekvenciou pohybu, v blízkosti vašej predajne. Ďalšou požiadavkou na efektívnu tabuľu je jednoduchý a jasný dizajn, ktorý dokáže upútať pozornosť a aj na krátky pohľad odovzdá okoloidúcemu všetky podstatné informácie zrozumiteľným spôsobom.

Obsah reklamnej tabule by mal byť v ideálnom prípade spracovaný tak, aby odrážal realitu a bol dobre čitateľný. Pri grafickom návrhu si teda dajte záležať na vhodne zvolenom písme a kontrastných farbách. Odtiene použité na reklamnej tabuli by mali ladiť s vašimi firemnými farbami, aby ste boli čo najlepšie identifikovateľní.

Ak vám to charakter podnikania dovoľuje, pohrajte sa so zapamätateľnosťou. Ľuďom v pamäti obyčajne zostane nejaký príbeh alebo pútavý vizuálny prvok, ktorý v nich vyvolá určitú emóciu, prekvapí, rozosmeje, jednoducho zanechá dojem. Kreatívnym spôsobom, využitím vtipných prvkov či optických ilúzií môžete aj obyčajnú reklamnú tabuľu premeniť na nezabudnuteľnú.

Vyberte si vhodný typ reklamnej tabule

V závislosti od toho, kam sa chystáte reklamnú tabuľu umiestniť, by ste mali zvoliť, aký podklad bude pre vás najvhodnejší. Iný totiž poslúži v interiéri, kde nebude vystavený takým podmienkam ako v exteriéri. Vonkajšie reklamné tabule musia byť vyrobené z materiálu, ktorý je schopný odolávať dažďu, slnečnému žiareniu a ďalším poveternostným podmienkam.

Aj kvalitná realizácia a spôsob tlače je podstatnou časťou úspechu vašej reklamnej tabule. Pekne pripravené grafické podklady v kombinácii s vhodnými, prvotriedne potlačenými spoľahlivými materiálmi pozdvihne reklamné tabule na vyššiu úroveň. Dnes máte na výber naozaj širokú škálu rozmerov a materiálov od plexiskla cez dibond, dispa, dosky z PVC, polypropylénu, staduru, styroduru a ďalších.

Profesionálna tlačiareň sa postará o to, aby potlač vašich reklamných tabúľ bola odolná voči oderom, poškriabaniu a dokázala odolávať aj UV žiareniu, aby mala aj v exteriéri niekoľkoročnú životnosť.


Zdroj obrázku: ARVD73 / Shutterstock.com