Prečo nekupovať neoriginálne náplne do tlačiarne

Možno ste už počuli, že jednorázová úspora môže v budúcnosti spôsobiť neočakávané výdavky. Ak chcete ušetriť na toneroch, môže sa stať, že zaplatíte nie raz, ale kľudne dvakrát či dokonca trikrát. Zaplatíte za toner, opravu tlačiarne (prípadne novú) a za pretečený papier.

Časté poruchy tlačiarne

Neoriginálne tonery často vedú k poruchám tlačiarne. Ide o to, že dodávatelia originálnych komponentov kontrolujú a testujú kompatibilitu s tlačiarňou a dokonca majú celé centrá na výskum a vývoj. Originálne tonery do tlačiarne na rozdiel od neoriginálnych dokonale tesnia. Ak toner netesní, hrozí únik alebo rozliatie atramentu z tonera.

Zvýšená spotreba papiera a atramentu

Neoriginálny toner môže spôsobiť pri tlači nečitateľné písmo, pruhy na papieri alebo nekvalitnú reprodukciu farieb. Z dôvodu opakovanej tlače po takejto chybe sa míňa papier aj atrament.

Schnutie atramentu

Originálne tonery HP nevyschnú, aj keď tlačiareň nepoužívate dlhší čas. V priemere si takýto toner zachová svoje vlastnosti tlače až šesť mesiacov. Oproti tomu neoriginálny toner vyschne po niekoľkých týždňoch nepoužívania.

Vyšší účet za elektriku

Pred tlačou na papier tlačiareň zahreje kazetu, aby sa roztopil atrament. Neoriginálne tonery  spotrebujú na tento proces viac elektriny. Navyše miestnosť, kde tlačiareň pracuje so značkovou kazetou, vyžaduje menšie vetranie, čo predstavuje ďalšiu úsporu.

Likvidácia

Neoriginálne tonery poškodzujú životné prostredie. Po testovaní v roku 2019 sa zistilo, že skoro 90 % z nich nespĺňa požiadavky environmentálneho označovania. Väčšina je navyše vyrobená z nekvalitného plastu, ktorý sa nedá recyklovať.

Aj originálne tonery ako napríklad tonery HP sú vyrobené z plastu, no veľké značky ponúkajú recykláciu svojich produktov.


Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com