Praktické pomôcky do kancelárie aj do dielne

Či už vybavujete novú, alebo dokupujete veci do už zabehnutej kancelárie či dielne, určite premýšľate nad tým, čo by nemalo na vašom nákupnom zozname chýbať. Pri tak veľkom výbere, ktorý trh prináša, je veľmi ľahké na niečo zabudnúť. Preto si prečítajte nasledujúce riadky. Tie poradia čo sa vám iste bude hodiť a čo ešte vložiť do nákupného košíka.

Obálky sú základ

Aj keď dnešná doba praje najme elektronickej pošte, ešte stále existuje veľa situácií, kedy musíme použiť tú klasickú, za pomocí dopisu. A to samozrejme nejde bez obálky. Tie dnešné majú tu výhodu, že sa už všetky jej podoby vyrábajú v samolepiacej verzii. Odpadá tak nepríjemné olizovanie zatváracej časti. Vybrať si môžete z rôznych formátov, obálky s okienkom pre adresu, alebo napr. aj také s vnútornou ochrannou fóliou proti nárazom. Obálky by ste mali mať vždy v zálohe, preto ich nezabudnite pravidelne dokupovať.

Kam s dokumentami?

Každá kancelária a aj dielňa čas od času vyprodukujú nejaký ten tlačený dokument. Niektoré dokonca nie čas od času, ale denne desiatky takých papierov. A tie je samozrejme treba niekam založiť. Pre dokumenty, ktoré je dobré mať po ruke sa najviac hodí založenie do šanónu. Pákové šanóny prinášajú pohodlné použitie a naviac sa dajú zaobstarať v rôznych farbách, vďaka čomu si dokumenty môžete roztriediť a na prvý pohľad viete, po ktorom šanónu máte siahnuť.

Na archiváciu sa najviac hodia papierové archivačné boxy. Dá sa do nich veľké množstvo papierov a pravidelný tvar zabezpečuje najoptimálnejšie využitie miesta.

Manipuláciu s elektronickými dokumentami vyriešte za pomoci pamäťovej karty. Karty s pamäťou 4 alebo 8 GB sú na dokumenty normálnej veľkosti dostačujúce, avšak ak preťahujete objemnejšie dokumenty, rozhodne sa vám oplatí väčšia, napr. 16 GB.


Majte prehľad

V kancelárii aj v dielni sa nám často stane, že potrebujeme mať určité dokumenty stále na očiach, alebo ľahko prístupné tak, aby sme ich nemuseli loviť po šuplíkoch, ale jedným pohľadom sa dostali k požadovanej informácii. Ak už sú to dôležité telefónne čísla, predpísané formuláre, alebo napr. aj fotky vašej rodiny, to všetko si môžete pohodlne pripnúť na nástenku či tabuľu. Klasikou sú korkové, alebo magnetické tabule. Ku korkovej si nezabudnite prikúpiť pripináčiky. Magnetická tabuľa má tu výhodu, že na ňu môžete aj písať. Pripevnenie vecí pomocou magnetov je tiež o čosi pohodlnejšie než pichanie pripináčikov. Je však na každom z nás, akú variantu zvolí. Veľa ľudí uprednostňuje korkovú stálicu proste len preto, že sú na ňu zvyknutí.


Podložky pod stoličky

Či už máte v kancelárii parkety, plávajúcu podlahu, koberec, linoleum, alebo v dielni betón, určite sa vám bude hodiť ochranná podložka pod stoličku. Ide o priehľadnú podložku v rôznych tvarových vyhotoveniach, ktorá má v prvej rade za úlohu chrániť materiál z ktorého je podlaha vyrobená. Poškrabaná alebo preliačená podlaha nevypadá vôbec pekne a jej výmena je spojená s veľkým finančným nákladom. V dielni zas môže nerovný povrch spôsobovať zhoršený pohyb v kresle. To môžete vyriešiť práve podložkami.

Obálky, šanóny, pamäťové karty, tabule, ale aj podložky pod stoličky. To všetko sa vám bude vo vašej kancelárii či dielni hodiť. Zdanlivo obyčajné veci, ktoré by vám však v bežných pracovných situáciách chýbali. Výhodou je, že všetky z vyššie uvedených vecí sa vyrábajú v rôznych tvarových, veľkostných, alebo aj farebných variáciách. Preto si môžete vybrať také, ktoré sa vám budú páčiť najviac a ktoré naviac budú najlepšie ladiť s vašou kanceláriou či prípadne dielňou.