Nakupujte tovar z Ázie bez akýchkoľvek starostí

Ázijský trh ponúka mnohé príležitosti na spoluprácu. Zároveň však pre mnohých predstavuje nákup z Ázie niečo komplikované a aj rizikové. To však nemusí byť neprekonateľná prekážka.


Vypracovanie cenovej ponuky a overenie dodávateľa

Ak chcete bezpečný a bezstarostný nákup tovaru v Číne, môže vám ho zabezpečiť sprostredkovateľská spoločnosť. A to kompletne, počnúc výberom dodávateľa, cez zabezpečenie výroby, až po dovoz.

Celý tento proces začína vypracovaním cenových ponúk od viacerých výrobcov. Aj na základe toho sa vyberie vhodný výrobca, s ktorým sa následne ešte individuálne dojednáva najlepšia možná cena.

Pochopiteľne však nie je všetko len o cene. Treba overiť, či produkty daného výrobcu dokážu splniť všetky právne požiadavky EÚ. O to sa tiež postará sprostredkovateľ, rovnako ako o kontrolu kvality.

Kompletné zabezpečenie prepravy a to aj vrátane colného konania

Kvalitu si budete môcť overiť aj samostatne, keďže ešte pred zahájením výroby vám budú dodané vzorky objednávaného tovaru. Ak bude všetko v poriadku, nič už nebude brániť zahájeniu výroby.

Keď bude tovar vyrobený, príde pochopiteľne na rad posledný krok, ktorým je jeho preprava k vám. Jej súčasťou je aj colné konanie. Pri dovoze z Číny clo môže narobiť starosti a aj komplikácie, ktoré môžu prepravu tovaru spomaliť, či dokonca predražiť. Preto je dôležité, aby aj colné konanie zastrešoval niekto, kto má s tým bohaté skúsenosti.

Výhodou je v takomto prípade aj to, že budete predom vedieť, aké clo (a aj certifikáty) sa vzťahujú na tovar, ktorý chcete z Ázie importovať. Vyhnete sa tak prípadným problémom na colnici a budete mať istotu, že colné konanie nepredraží váš nákup a negatívne tak neovplyvní následný predaj.


Zdroj obrázka: SHUTTER DIN / Stock.adobe.com