Ekologické podnikanie od najmenších detailov - Začnite batériami

Pri každom podnikaní je dôležité finančne prosperovať. Gramotnosť v tejto oblasti spočíva aj v detailoch. Nehovoríme teda len o samotných príjmoch z podnikania, ale aj o tom, aké správanie preferujeme v celkovom procese. Podľahli ste „trendu“ ekologizácie v zodpovednom podnikaní? Na začiatok sa zameriame na príslušenstvo a výbavu, resp. na používanie inteligentných akumulátorov a batérií.

Ekologické podnikanie dokazujeme už starostlivosťou o bežnú spotrebnú techniku

Digitálne technológie a ich nevyhnutné príslušenstvo značne ovplyvňujú prosperitu každej firmy. Stále však rozlišujeme, kedy využívať výlučne ľudský faktor a kedy si prácu zefektívniť digitalizáciou. Digitalizácia funguje v závislosti na energiách podľa konkrétnych prístrojov. Tie zväčša predstavujú vyššiu spotrebu, najmä keď používame automatické strojové zariadenia, počítačovú, telekomunikačnú a inú spotrebnú techniku.

Zodpovednejšie k tomu pristupujeme výberom zariadení na princípe nabíjateľných batérií s rádovo vyšším napätím. Na príklade typu batérií cr123a si vieme zabezpečiť kompatibilnú nabíjačku so zabudovanou ochranou proti prehriatiu, skratu a prebitiu. Navyše takéto batérie vykazujú dlhotrvajúci výkon pri širšom využití. Umožňujú chod rôznej elektronike, ovládačom a svietidlám v kanceláriach a na pracovisku.

Používajte výlučne ekologicky výhodné akumulátory a batérie

V súvislosti s akumulátormi a batériami sa v zodpovednom podnikaní sa ďalej orientujte na preukázateľne výkonnejšie batérie s dlhšou životnosťou v porovnaní s inými. Na tomto princípe fungujú batérie duracell, ktoré u bežných alkalických dokazujú ďalšiu pokrokovú inováciu. Je to vylepšený katódový systém s poskytnutím viac ako 100 % energie pre základné elektrospotrebiče. Ide tak o efektívne, finančne aj ekologicky úsporné riešenie, ktorému dávame zelenú v každej oblasti podnikania.

Celkovo vám nabíjateľné batérie môžu v konečnom zúčtovaní ušetriť viac ako si myslíte. Nielenže pomáhate chrániť životné prostredie, ale ušetriť môžete aj finančné prostriedky.


Zdroj obrázku: Yekatseryna Netuk / Shutterstock.com