Čo je najdôležitejšie pri tvorbe firemného webu?

Vlastný web je jednou zo základných vecí týkajúcich sa budovania povedomia o akejkoľvek spoločnosti. Preto by vlastná web stránka mala byť prioritami už od začiatkov podnikania.

Web na mieru je ideálne riešenie

Ak si odmyslíme možnosť, že viete programovať, pri vytvorení web stránky máte v podstate dve možnosti: využiť niektorú z platforiem, ktoré umožňujú vytvorenie webu „zo šablóny“ alebo si nechať vlastný web vytvoriť profesionálne.

Aj keď musíme uznať, že „šablónové“ weby prešli dlhú cestu a v súčasnosti sú mnohé na veľmi dobrej úrovni nielen po dizajnovej stránke, ale aj po tej technickej, nechať si vytvoriť web od základov má stále svoje výhody. Získate riešenie, ktoré bude „ušité“ vám na mieru, takže web stránka bude spĺňať všetky vaše požiadavky a zároveň budete platiť len za to, čo naozaj využijete.

Analýza, dizajn, fungovanie

Pri tvorbe www stránok je dôležitá už počiatočná analýza, v ktorej sa zohľadní predmet podnikania, očakávania od webu a už v úvode sa musí myslieť aj na online marketing. Zadefinované kľúčové slová, či logika celej informačnej architektúry, to môžu byť pre niekoho zdanlivé detaily, ale pre dosiahnutie cieľových pozícií vo vyhľadávačoch a ďalšiu propagáciu webu je to dôležité. Táto analýza preto musí byť čo najpresnejšia.

Samozrejme, dôležité je nielen to „pod povrchom“, ale aj dizajn webu. Obzvlášť v prvých okamihoch po tom ako niekto navštívi váš web. Prvý dojem si totižto vytvorí na základe toho ako web stránka vyzerá.

Rovnako je však dôležité aj to ako sa web stránka ovláda. Dobre navrhnutá musí byť už úvodná stránka, aby ste čo najviac eliminovali okamžité odchody. Chcete predsa, aby ľudia na vašom webe zotrvávali a stávali sa z nich vaši zákazníci. Orientácia na webe musí byť preto intuitívna a jednoduchá, aby na stránke každý čo najskôr našiel to, čo hľadá. A to platí aj pre verziu pre mobilné zariadenia.


Zdroj obrázka: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com