Knižnica

Naša bohatá Knižnica ponúka užitočné materiály, ktoré Vám pomôžu prekonať nástrahy podnikania

Ako začať podnikať


Možno ste to už niekde počuli: „V jednoduchosti je krása! Nevymýšľaj vymyslené a nekomplikuj si život viac, než je potrebné!“ Všetky tieto a mnoho ďalších starých a vekmi overených múdrostí majú svoj reálny základ, a preto aj my vám chceme prostredníctvom nášho portálu ponúknuť priamočiaru CESTU k úspešnému podnikaniu. Čo najjednoduchšími informáciami a radami vám v jednotlivých oblastiach poskytneme piliere vášho menšieho či väčšieho biznisu.

Chýbajú vám alebo vašim známym vo vašom okolí nejaké služby alebo produkty, ktoré chodia nakupovať do iného mesta, okresu či kraja? Preto, ak si lámete hlavu nad tým, v čom podnikať, niekedy nemusíte vymýšľať, čo už je dávno vymyslené a úspešne funguje niekde inde. Len sa dôkladne poobzerajte a popýtajte vo svojom okolí a prvý podnikateľský nápad na seba nenechá dlho čakať. Pokiaľ však prídete s jedinečnou a neopakovateľnou myšlienkou znamenajúcou úplne nový produkt či službu, ktoré sú a budú žiadané, tak budeme na vás hrdí a odporúčame hneď si takýto patent zaregistrovať, aby sa vám nestalo, že si ho niekto „požičia“ ešte pred tým, než vy na tom zarobíte! Svoje „know-how“ si môžete ochrániť aj sústavnými inováciami. V materiáli Komunikácia, organizácia a inovácie vám ukazujeme, že aj toto sa dá robiť pomerne jednoducho a pritom systematicky.

Prvotná myšlienka je dôležitá, ale ešte dôležitejšie je odhodlanie venovať sa podnikaniu na 100% a dokázať všetkým naokolo, že na to máte a budete úspešní! Poučte sa z chýb podnikateľov okolo vás, počúvajte a majte oči otvorené. Príležitostí je veľa, len sa treba poobzerať a priviesť váš podnikateľský plán k dokonalosti. Otestujte si svoje myšlienky priamo či nepriamo na svojej rodine a okolí, robte si poznámky a neustále podrobujte svoje plány možným kritickým scenárom a nepredvídaným udalostiam. Keď to všetko zvládnete a nájdete východiská a alternatívy riešenia, veríme, že budete úspešní. Spoliehajte sa v prvom rade iba na seba. Keď váš biznis porastie, potom sa zaoberajte hľadaním kvalitných a spoľahlivých ľudí!

Plňte si všetky svoje záväzky voči štátu (dane, odvody atď.), odberateľom a dodávateľom načas, aby ste sa vyhli nepríjemným „nedorozumeniam“ v budúcnosti a neprišli ste rýchlo o to, čo ste tak dlho budovali!

Platiť dane, alebo mať legálne zakúpený softvér, je absolútne normálne! Aj keď sa to možno niekedy nezdá, tieto prostriedky sa nám vracajú naspäť vo forme vylepšenej infraštruktúry, vo vývoji nových produktov a v ďalšom rozvoji spoločnosti. Predstavte si, že v rozvinutých ekonomikách západného sveta sú daňové sadzby aj 40-50%, takže naše dane na úrovni 19-25% sú ešte relatívne prijateľné. Zdá sa vám, že odvádzate štátu na DPH príliš veľa? Zabudnite na DPH a doprajte si kľudný spánok. DPH je majetkom štátu a akékoľvek ďalšie úvahy na túto tému sú bezpredmetné. Je veľmi dobré osvojiť si tieto princípy a zodpovedný prístup najmä voči sebe samým hneď od začiatku podnikania. Sledovať svet zo „zamrežovaného daňového raja“ v spoločnosti „tiežpodnikateľov“ asi už také lukratívne pre vás a vašu rodinu nebude. Zodpovedný prístup rovná sa pokojný spánok a zdravý životný štýl, ktorý vás privedie k úspechu skôr či neskôr!

Zbohatnúť bez akejkoľvek investície, či z večera do rána, sa podarí tiež. Avšak dúfať, že práve vy ste ten jeden vyvolený z miliardy, nie je dobrý začiatok. Poctivá práca s mottom „čo možno trošku dlhšie trvá, o to dlhšie vydrží“ má svoju pravdu a naučí vás disciplíne, ktorá prinesie svoje ovocie. To neznamená, že netreba mať svoje sny. Je však potrebné veľké úsilie a odhodlanosť, aby sa vám tieto ciele naplnili.

Preto sme veľmi radi, že práve vám môžeme prostredníctvom nášho portálu poskytnúť dobré rady na začiatok a skúsenosti úspešných podnikateľov, ktoré sú na nezaplatenie.

mk

Zdroj: entrepreneur.com