ZVOLEN:Súťaž o tom čo potrebuje mesto vyhrala študentka s originálnymi námetmi
Zvolen 13. júna (TASR) - Študentka Technickej univerzity (TU) vo Zvolene Andrea Uherková sa stala víťazkou súťaže o najlepšiu esej ktorú na tému Čo potrebuje Zvolen? vyhlásili v apríli Komunitná nadácia Zdravé mesto a Mesto Zvolen. Podľa odbornej komisie jej esej s názvom Vdýchnime mestu život obsahuje originálne námety, ktoré je jednoduché zrealizovať, priame a jasné vyjadrenie názoru a tvorivý prístup.
Ako uviedla riaditeľka nadácie Beata Hirt, do súťaže sa zapojilo deväť mladých autorov so zaujímavými nápadmi a postrehmi, ktorí oceňujú krásy svojho mesta, ale aj kritickým okom vidia súčasný Zvolen a zároveň im nechýbajú nápady, ako oživiť a spríjemniť život v meste.
Druhé miesto obsadil 17-ročný študent SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene Marko Časár. Komisia v jeho práci ocenila originálny umelecký pohľad a spracovanie. Na treťom mieste sa umiestnila Katarína Gatialová, 16-ročná študentka Gymnázia Ľ.Štúra s esejou Zvolen a mladí ľudia, ktorá sa venuje hlavne zeleným a oddychovým plochám v meste.
Cieľom súťaže bolo motivovať mladých ľudí k záujmu o svoje mesto, k rozmýšľaniu o tom, v akom meste chcú žiť, čo je pre nich dôležité, čo im vo Zvolene chýba, akú podobu by mohol mať Zvolen v budúcnosti.
Súťaž bola určená mladým ľuďom vo veku od 15 do 25 rokov. Víťazné práce získavajú finančnú odmenu vo výške 150 eur, 100 eur a 50 eur, ktorá je udelená z Fondu primátora mesta Zvolen. Slávnostné vyhodnotenie súťaže a odovzdanie cien bude 16. júna 2011 o 13:00 hod. na Mestskom úrade vo Zvolene.
jop

