Aktuality


ZOCR víta zrušenie zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch


Bratislava 2. júna (TASR) - Zväz obchodu a cestovného ruchu (ZOCR) SR víta rozhodnutie vlády SR a parlamentu zrušiť zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch.

"Tento zákon narušoval podnikateľské prostredie nielen v obchode, ale aj vo výrobe, čoho dôkazom je to, že negatívne saldo vývozu a dovozu potravín nám pod vplyvom tohto zákona narastalo," uviedol dnes pre TASR prezident ZOCR Pavol Konštiak v reakcii na stredajšie (1. 6.) zrušenie predmetného zákona v Národnej rade SR.

"My sme ako alternatívu prijali nielen zrušenie tohto zákona, ale máme vytvorené pracovné skupiny na zvyšovanie podielu predaja slovenských výrobkov," povedal. Obchodníci majú mimoriadny záujem o to, aby sa zvyšoval podiel predaja slovenských výrobkov na Slovensku.

"Keďže sa v zrušenom zákone jednostranne riešili vzťahy a my sme za korektné a seriózne vzťahy medzi výrobcami a obchodníkmi, preto pracujeme spolu s našimi potravinárskymi dodávateľmi na Etickom kódexe," informoval. "Na ňom budeme pracovať aj bez ohľadu na to, že zákon o neprimeraných podmienkach bol zrušený. Sme za korektné vzťahy, lebo predaj slovenských výrobkov podporuje slovenskú ekonomiku, slovenskú zamestnanosť a mali by si to uvedomiť aj naši občania," konštatoval Konštiak.

Pripomenul, že "momentálne beží jedna z aktivít ZOCR SR pod názvom Kvalita z našich regiónov, ktorou chce zväz dávať do popredia slovenské výrobky". "Vysvetľujeme cez tie detské hlasy (v reklame - pozn. TASR), že za akoukoľvek slovenskou výrobou, nielen potravinárskou, je rast slovenskej ekonomiky a slovenskej zamestnanosti," dodal Konštiak.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

jal gl