ŽARNOVICA: V meste by mali v blízkej budúcnosti pribudnúť ďalšie byty
Žarnovica 13. júna (TASR) – V Žarnovici pravdepodobne v blízkej budúcnosti pribudnú ďalšie nájomné byty. Mestskí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili zámer vybudovať v sídliskovej časti ďalší bytový dom, ktorý by mal mať približne 30 bytov.
Mesto chce podľa primátora Kamila Danku postupovať vo výstavbe podobne ako v prípade mestských nájomných bytov, ktoré odovzdali do užívania koncom roka 2009. To znamená, že byty by vybudoval zazmluvnený zhotoviteľ a mesto by ich neskôr po kolaudácii odkúpilo. Podmienkou je však získanie úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotácie z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
Záujem o byty podľa Danku je, vzhľadom na doterajšie skúsenosti sa však chce mesto tentoraz zamerať na malometrážne byty. To znamená, že pribudnúť by mali jedno- a dvojizbové byty a garsónky. Výstavba je naplánovaná v sídliskovej časti, kde je už podľa primátora vybudovaná nevyhnutná infraštruktúra.
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.
sop vs

