Aktuality


VEDA: Začala sa konferencia s medzinárodnou účasťou o transfere technológií


Bratislava 11. októbra (TASR) - Celoslovenská konferencia s medzinárodnou účasťou s názvom "Konferencia NITT SK - Transfer technológií na Slovensku a v zahraničí" začala sa dnes v Centre vedecko-technických informácií (CVTI) SR v Bratislave. Koná sa v rámci implementácie projektu CVTI SR "Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku - NITT SK". Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca.

Cieľom konferencie je poskytnúť informácie odbornej verejnosti o aktivitách a fungovaní slovenských centier transferu technológií, ktoré sú vytvorené pri univerzitách a Slovenskej akadémii vied (SAV) a prezentovať skúsenosti s transferom technológií, činnosťou centier transferu technológií a národnými systémami podpory transferu technológií v Poľsku a v Českej republike. Zámerom je tiež iniciovať diskusiu na tému uplatňovania procesu technologického transferu v podmienkach Slovenskej republiky aj s využívaním podpory v rámci pripravovaného Národného systému podpory transferu technológií, ktorého vytvorenie je cieľom projektu NITT SK.

V rámci národného projektu NITT SK ide o prvú zo série konferencií poskytujúcich informácie o problematike transferu technológií a duševného vlastníctva v období trvania projektu (do roku 2014). Zasadanie je primárne určené pre vedeckých a výskumných pracovníkov akademických inštitúcií a pracovníkov centier transferu technológií, ako i pre odbornú verejnosť.

ch ed