VEDA: Gymnazista zo Serede vybojoval na olympiáde v Houstone striebro
Bratislava 14. mája (TASR) - Na Medzinárodnej olympiáde projektov trvalo udržateľného rozvoja v americkom Houstone vybojoval striebornú medailu a 600 dolárov gymnazista zo Serede Jaroslav Ferenc. Uspel s projektom Porovnanie možností fytoremediácie pôd zamorených ťažkými kovmi kapustou repkovou a sójou fazuľovou v konkurencii takmer 500 súťažných projektov žiakov stredných škôl.
SR na olympiáde reprezentovali aj gymnazistka z Nitry Silvia Hnátová a Marek Lászlo z Bratislavy.
Nadaní školáci predstavili svoje projekty v oblasti vedy a techniky 4.-9. mája. Hodnotila ich medzinárodná komisia zložená z viac ako 250 odborníkov na energetiku, technológie a životné prostredie.
Slováci postúpili do Houstonu z celoštátnej súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl Scientia Pro Futuro, ktorú organizovalo občianske združenie Mladí vedci Slovenska.
Informuje o tom ministerstvo školstva na internetovej stránke.
taj pop

