Aktuality


V bratislavskom Dopravnom múzeu je výstava nehôd na železničných priecestiach


Bratislava 13. júna (TASR) – Pod názvom Memento je v Dopravnom múzeu v Bratislave výstava dopravných nehôd na slovenských železničných priecestiach. Pripravili ju Železnice SR (ŽSR) a koná sa v rámci európskej kampane bezpečnosti na takýchto priecestiach.

Na peróne múzea 45 čiernobielych fotografií dokumentuje vážne nehody – zrážky vlakov s autami či autobusmi, z nich mnohé so smrteľnými následkami. Medzi najvážnejšie v histórii SR patrí nehoda v Polomke, pri ktorej zahynulo 12 cestujúcich v autobuse, 6 bolo ťažko a 26 ľahko zranených. Straty na životoch sa stali aj na priecestiach na tratiach Dolná Štubňa – Diviaky, Hajnáčka – Blhovce, Hurbanovo – Bajč, Lučenec – Kalinovo, Štúrovo – Čata či v Haniske pri Košiciach.

Nepozornosť vodičov spôsobila zbytočné škody na majetku i zranenia osôb aj Rimavskej Bani, Leviciach, Starom Smokovci, Nižnej, Šelpiciach, Trnovci nad Váhom a inde.

Výstava potrvá do konca júna.

ep gl