Aktuality


TURIZMUS: V Komárne sprístupnili termálne kúpalisko


Komárno 14. júna (TASR) - Brány termálneho kúpaliska v Komárne sú už otvorené a očakávajú svojich návštevníkov. Okrem jedného bazéna všetky ostatné sú funkčné.

"Do konca mesiaca sa dokončí rekonštrukcia aj posledného bazéna a v tejto sezóne budeme zabezpečovať aj kvalitnejšie stravovanie. Hostia ocenia určite aj obnovené detské ihrisko," uviedla pre TASR poverená konateľka kúpaliska Mária Tóth-Kurucz.

Podľa jej slov je finančná situácia spoločnosti Viator, s. r. o., veľmi zlá. Tento stav riešia spolu s Mestským zastupiteľstvom Komárno, ktoré prisľúbilo, že urobí všetko pre to, aby termálne kúpalisko mohlo fungovať počas celej sezóny.

Spoločnosť Viator spravuje okrem kúpaliska aj hotel a kemping. "Hotel Panoráma má hlavne v tomto roku mimoriadne dôležitú úlohu, lebo najväčší hotel mesta je zatvorený. V meste sa konajú celoslovenské kultúrne podujatia a naša kapacita je plne využitá až do konca leta. Podobná je v situácia aj v našom kempingu, myslím si že finančná bilancia sa zlepší v tomto roku," povedala poverená konateľka.

"Mestské zastupiteľstvo riešilo túto situáciu krízovým plánom, lebo sme zistili, že spoločnosť je už dva roky insolventná, rok 2010 uzavrela s mínusom 110.000 eur," priblížil viceprimátor mesta Komárno Vojtech Novák s tým, že po zistení kolapsu vypracovali postup úloh a spustili prevádzku kúpaliska podľa nových pravidiel.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam

ppp ed