TURIZMUS: Mestské kúpalisko v Trebišove otvorilo 24. sezónu
Trebišov 12. júna (TASR) - Už takmer štvrťstoročie môžu Trebišovčania a obyvatelia okolitých obcí využívať mestské kúpalisko v Trebišove. Mesto otvorilo tento víkend 24. sezónu.
Ako pre TASR viedol prednosta Mestského úradu Július Selecký, mestu chýbajú finančné prostriedky na jeho modernizáciu, v súčasnosti zápasia so zastaraným technickým vybavením. Vlaňajšia letná sezóna bola podľa prednostu stratová. Mesto o vybudovaní akvaparku neuvažovalo.
"Z dôvodu nedostatku financií je areál schátraný, ale bude udržiavaný v rámci finančných možností."
Vlani využilo plavecký, rekreačný a detský bazén 20.000 návštevníkov počas 75 letných dní. Za deň sa ich na kúpalisku okúpalo takmer 300.
Najviac vyťažené mesiace sú počas sezóny júl a august. Areál ponúka okrem občerstvenia a možnosti parkovania aj športové vyžitie - minigolf, futbal, plážový volejbal a basketbal.
Obyvatelia okresu Trebišov chodia za kúpaním aj do rekreačného strediska Mária za obcou Veľaty, na Zemplínsku Šíravu i Domašu. "Cestujú aj do blízkeho Sárospataku a do 100 km vzdialeného akvaparku pri meste Nyíregyháza v Maďarsku," dodal Selecký.
taj pop

