Aktuality


TURIZMUS: Brány kúpaliska v Komárne sú zatiaľ zatvorené


Komárno 11. júna (TASR) - Letná turistická sezóna sa začala, ale brány kúpaliska v Komárne sú ešte stále zatvorené. Príčinou je zlý hospodársky stav prevádzkarskej spoločnosti Viator, s.r.o., ktorej je 100-% vlastníkom mesto Komárno. Táto spoločnosť prevádzkuje okrem kúpaliska aj hotel a kemping. Na začiatku mesiaca vedenie mesta dúfalo, že zariadenie spustia do prevádzky 10. júna, avšak ukázalo sa, že problémov je podstatne viac. Informoval TASR viceprimátor Komárna Vojtech Novák.

"Mestské zastupiteľstvo riešilo krízovým plánom túto situáciu, zistili sme, že spoločnosť je už dva roky insolventná, dávno mala byť možno aj v likvidácii. Rok 2010 uzavrela s mínusom 110.000 eur," priblížil Novák s tým, že situácia sa skomplikovala, lebo konateľka Katalin Dobai s vedením mesta nekomunikuje. Ani dozorná rada neplnila svoje úlohy, keďže konateľka ich neinformovala o finančnej situácii. "Dodávatelia energií chcú odmontovať meracie hodiny. Po ďalšej výzve pred pár dňami nám umožnila konateľka konečne pozrieť účtovné doklady a zistili sme, že stav je katastrofálny. Neodvádzali sa ani odvody do Sociálnej poisťovne a spoločnosť je pred exekúciou," konštatoval viceprimátor. Dodal, že zatiaľ nikto nevie, ako sa dostal podnik do tejto situácie.

Podľa slov Nováka kúpalisko nie je kryté, ale je počas celého roka otvorené a produkuje len veľké strany. "Okrem malej sauny po letnej sezóne nič nefunguje, ale personál je počas celého roka v pracovnom pomere. Po zistení kolapsu sme vypracovali postup úloh a z investičného úveru chceme spustiť prevádzku, avšak podľa nových pravidiel. Musíme zvolať valné zhromaždenie a postaviť schopný manažment. Kúpalisko chceme otvoriť v polovičke júna," povedal Novák a pripomenul, že okresné mesto s 35.000 obyvateľmi si zaslúži, aby malo fungujúce letné kúpalisko s termálnou vodou.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

ppp pop