Aktuality


SAMOSPRÁVA: Primátora Prešova P. Hagyariho zvolili za prezidenta ÚMS


Bratislava 10. júna (TASR) - Prešovského primátora Pavla Hagyariho dnes zvolil snem za prezidenta Únie miest Slovenska (ÚMS). Hlasovalo 25 delegátov. Prvým viceprezidentom sa stal bratislavský primátor Milan Ftáčnik.

Po vyhlásení výsledkov volieb vystúpil Ftáčnik, ktorý upozornil na fakt, že snem je uznášaniaschopný s 27 hlasujúcimi. ÚMS má 53 členských miest a 25 hlasov nemôže rozhodnúť a prijať uznesenie. Zdôraznil, že z jeho strany nejde o spochybnenie výsledkov, voľby prebehli riadne.

"Musíme to vyriešiť sami (túto situáciu, pozn. TASR), spoločne s našimi členským mestami," povedal na margo vzniknutej situácie Ftáčnik, ktorý očakáva poradu delegátov snemu v tejto veci, aby to bolo v súlade so stanovami. Na smene ÚMS vystúpila s príhovorom ako hosť premiérka Iveta Radičová.

Predchodcom Hagyariho na poste prezidenta ÚMS bol bratislavský primátor Andrej Ďurkovský, ktorý bol v roku 2010 zvolený za parlamentného poslanca.

vlk ed