Aktuality


R. TEPLICE: Novinári bojovali o tituly i účasť na majstrovstvách sveta v tenise


Rajecké Teplice 5. júna (TASR) - Ladislav Kubiš (Rozhlas a televízia Slovensko) a Nora Adamcová (voľná novinárka) sa ziskom dvoch majstrovských titulov stali najúspešnejšími účastníkmi 21. Mediálnych majstrovstiev Slovenska v tenise. Zorganizovala ich Slovenská asociácia novinárov – tenistov v Rajeckých Tepliciach.

Podľa organizátora a predsedu Slovenskej asociácie novinárov – tenistov Ladislava Kubiša prišlo počas predĺženého víkendu (2. – 5. 6.) do Rajeckých Teplíc rekordných 53 hráčov (7 žien) zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Macedónska.

"Účasť nám z roka na rok rastie, kto sem raz príde, vráti sa i na ďalší rok a pritiahne so sebou ďalšieho účastníka. Nečudo, v Rajeckých Tepliciach sú ideálne podmienky na tenis, prekrásne okolie, teplé pramene a najmä srdečná a priateľská atmosféra," povedal pre TASR Kubiš.

Ako dodal, najúspešnejší účastníci Mediálnych majstrovstiev SR budú Slovensko reprezentovať na septembrových majstrovstvách sveta novinárov – tenistov v Čiernej Hore.

Dvojhru mužov do 45 rokov vyhral Marián Zima (Šport) po finálovom víťazstve nad Romanom Rokytkom (Korzár). V dvojhre mužov nad 45 rokov triumfoval Maďar Béla Fehér, kategóriu nad 60 rokov vyhral Ladislav Kubiš. Titul v dvojhre žien si vybojovala Nora Adamcová.

Štvorhru mužov do 100 rokov (súčet vekov páru) vyhrala dvojica Dušan Karolyi (Markíza) a Roman Rokytka, ktorá vo finále porazila pár Peter Novotný (Nový čas) a Boris Chmel (Rozhlas a televízia Slovensko). V kategórii nad 100 rokov zvíťazil pár Ladislav Kubiš a Zoltán Karpáti. Zmiešaná štvorhra sa stala záležitosťou páru Nora Adamcová a Ferdinand Haffner (voľný novinár).

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam. Obrazová redakcia TASR vydáva k správe fotoreportáž.

pok gl