Aktuality


PRIESKUM: Smartphone má len každý desiaty Slovák s telefónom


Bratislava 27. októbra (TASR) - Najviac smartphonov v pomere k celkovému počtu vlastníkov mobilných telefónov majú Slovinci. Na novú generáciu telefónov už prešlo 27,6 percenta tamojších užívateľov mobilného spojenia. Na Slovensku smartphone má len 9,3 vlastníkov mobilných telefónov. Menej ich spomedzi krajín strednej a východnej Európy (CEE) majú už len Ukrajinci (8,9%) a Rumuni (8,4%). Vyplýva to z medzinárodnej štúdie CEE Telco Industry Report 2011, ktorá sa realizovala v 15 krajinách CEE na vzorke viac ako 15.000 respondentov.

"S expanziou inteligentných telefónov sa zvyšuje trend pripájania sa na internet z mobilu. Pre obchodníkov je táto progresívna cieľová skupina mimoriadne zaujímavá aj preto, že 31 percent ľudí v CEE, ktorí nakupujú cez internet, vlastní smartphone," informovala TASR GfK Group, ktorá tieto výsledky sprostredkovala.

Vlastníkmi smartphonov sú najčastejšie muži, tento rozdiel však neprevyšuje 3-percentnú hranicu. Vo všeobecnosti v CEE regióne nakupuje cez internet necelá pätina ľudí. Najpopulárnejšia je táto služba v Českej republike (53,6%), nasledovanej Slovenskom (48%).

vse pa