Od pondelka sa v bratislavskej pešej zóne zmení ranný režim pre zásobovanie
Bratislava 8. júna (TASR) - V centre Bratislavy bude v pešej zóne od 13. júna nový režim pre zásobovacie autá. Zmenu systému vjazdu a výjazdu počas ranných (6.00-9.00) hodín pripravila samospráva Starého Mesta.
Autá zásobujúce podnikateľské zariadenia na uliciach Ventúrska a Michalská budú vchádzať a vychádzať cez Strakovú ulicu pri americkej ambasáde. Vozidlá pre zariadenia na ostatných uliciach v pešej zóne (Panská, Radničná, Laurinská), budú prechádzať cez Laurinskú ulicu okolo Mestského divadla P. O. Hviezdoslava s výjazdom na Štúrovej ulici pri lekárni Laurinská. V tejto lokalite bude výjazd na Štúrovej ulici platiť aj pre autá, ktoré vychádzajú z dvorov smerom z pešej zóny. Vjazd a výjazd vozidiel, ktoré zásobujú zariadenia v pešej zóne od Staromestskej ulice po Hlavné námestie ostáva zo Strakovej ulice vjazd pri americkej ambasáde.
Dopravu v čase zásobovania budú usmerňovať príslušníci Mestskej polície. Režim po 9. h ostáva nezmenený. Povolenia na vjazd do pešej zóny si možno vybaviť na Kontaktnom pracovisku Miestneho úradu Staré Mesto na Vajanského nábreží číslo 3.
Hlavným dôvodom zmien podmienok vjazdu áut boli tragické udalosti, ktoré sa v tejto časti mestskej časti stali. Poslednou bolo usmrtenie chodca 7. januára 2011, ktorého pri cúvaní zrazil vodič zásobovacieho auta a chodec zraneniam na mieste podľahol. Staromestská starostka Tatiana Rosová diskutovala k tejto téme vo februári na verejnom stretnutí s občanmi a podnikateľmi.
"Staré Mesto navyše odporúča, aby zásobovacie vozidlo používalo pri cúvaní buď cúvaciu kameru, zadný parkovací senzor alebo výstražné zvukové zariadenie," uviedol dnes pre TASR hovorca mestskej časti Tomáš Halán.
ep pop

