Aktuality


MÉDIÁ: RTVS už vybrala nových manažérov, jedného zrejme dosadia priamo (2)


Bratislava 19. mája (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ukončili výberové konanie na 12 manažérov, obsadili 11 pozícií. Radu RTVS o tom dnes informovala generálna riaditeľka Miloslava Zemková.

Nevybrali zatiaľ riaditeľa centra kreativity, výberová komisia odporučila neprijať nikoho. "Pokúsime sa funkciu obsadiť priamo," povedala Zemková s tým, že ide o špecifický post.

Na funkciu manažérov sa prihlásilo 111 uchádzačov, podmienky splnili 93. Projekty posudzovali anonymne. Pohovory podľa Zemkovej trvali dva dni.

Najviac uchádzačov sa hlásilo o post riaditeľa štúdia v Banskej Bystrici (18) a v Košiciach (16).

Riaditeľom Jednotky bude Vlastimil Burianek, riaditeľkou Dvojky Marta Gajdošíková. Ďalšími úspešnými uchádzačmi sú Ján Zaťko (výkonný riaditeľ Štúdia RTVS Banská Bystrica), Juraj Hidvéghy (výkonný riaditeľa Štúdia RTVS Košice), Vincent Štofaník (riaditeľ informačných programových služieb), Rastislav Andris (riaditeľ informačných programových služieb), Attila Lovász (riaditeľ Rádia Patria a Centra programov pre národnostné menšiny), Anna Sámelová (riaditeľka centier spravodajstva RTVS), Ivan Kočner (riaditeľ centier publicistiky RTVS), Karol Horváth (riaditeľ centier dramatickej tvorby) a Rudolf Pepucha (riaditeľ centier hudby a špecializovaných programov).

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o posledný odsek.

taj ed