KOŠICE: Správa mestskej zelene skrášľuje mesto kvetmi a drevinami
Košice 19. novembra (TASR) - Správa mestskej zelene (SMZ) v Košiciach v týchto dňoch dokončuje realizáciu výsadby približne 51.000 kusov cibuľovín a 42.000 kusov dvojročiek. Tie na jar budúceho roka potešia všetkých obyvateľov a návštevníkov Košíc záplavou kvetov.
„Tulipány narcisy, hyacinty, sirôtky, nezábudky a mnohé iné kvety oživia na jar Hlavnú ulicu a bližšie centrum mesta. Okrem pestrofarebných záhonov kvetín tiež SMZ vysadila stromy a kry vo všetkých mestských častiach, ktoré sú v jej správe. Zatiaľ v nich pribudlo približne 100 stromov a 6164 krov,“ uviedla hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Martina Viktorínová.
Dodala, že dosadenie stromoradia sa objavilo napríklad v mestskej časti (MČ) Košice Sever na Hlinkovej ulici, na Sídlisku Ťahanovce boli dosadené kry do živých plotov na Belehradskej ulici, v MČ Košice Staré Mesto pribudla výsadba na Škultétyho ulici, v MČ Košice Dargovských hrdinov na Kurskej ulici a v MČ Košice Juh na Jánošíkovej ulici, kde vysadené popínavé dreviny majú ozeleniť steny parkovacieho domu. Nové stromy boli vysadené aj na Amurskej ulici v MČ Košice Nad Jazerom. V mestskej časti Terasa SMZ obnovila výsadby v betónových nádobách.
„Súbežne s výsadbou drevín pokračuje SMZ s jesenným vyhrabávaním lístia a jeho odvozom do kompostárne v okrasnej škôlke Bernátovce. Počas mimovegetačného obdobia, ktoré začína v týchto dňoch realizuje SMZ aj orez drevín a krov, ktoré zlepšia ich vitalitu a podporia ich rast a kvitnutie,“ uzavrela Viktorínová.
ws

