KOŠICE: Mesto ponúka byty na prenájom Košičanom v zlej bytovej situácii
Košice 30. septembra (TASR) - Mesto Košice ponúka svojim obyvateľom možnosť prenajať si byty na Golianovej ulici č. 32, 33 a Baltickej ulici č. 18.
"Byty do prenájmu sú určené mladým rodinám s deťmi a osamelým rodičom s najmenej trojčlennou domácnosťou, ktorí v súčasnej dobe nie sú schopní riešiť bytovú situáciu vlastnými silami. Mesačný príjem žiadateľov o dvojizbový byt nemá prevyšovať 3,5-násobok životného minima a jednoizbový byt nesmie prevyšovať trojnásobok životného minima," informovala dnes Linda Šnajdárová z magistrátu mesta Košice.
Žiadatelia musia byť občanmi mesta Košice s trvalým pobytom v meste. Nemali by vlastniť byt či rodinný dom a ani byť nájomcami bytu a rodinného domu a nesmú mať žiadne záväzky voči mestu.
"Uchádzač o prenajatie bytu môže podať len jednu žiadosť buď na Golianovu, alebo na Baltickú. Žiadosti môžu obyvatelia predkladať od 3. do 21. októbra do 14.00 h," doplnila Šnajdárová.
Výber uchádzačov sa uskutoční formou verejného losovania. Viac informácií o podmienkach a potrebných dokladoch možno nájsť na www.kosice.sk.
V bytovom dome na Golianovej ulici č. 32 a 33 sú v súčasnosti neobsadené tri dvojizbové byty vo vlastníctve mesta. V bytovom dome na Baltickej ulici č. 18 je neobsadených sedem jednoizbových bytov vo vlastníctve mesta. Správcom domov je Bytový podnik mesta Košice, s.r.o.
taj pop

