KOŠICE: DPMK otvoril svoje brány v rámci osláv 120. výročia svojho založenia
Košice 18. septembra (TASR) – Najstarší dopravný podnik na Slovensku – Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oslavuje už 120. narodeniny. Okrem množstva sprievodných akcií pripravili pracovníci tohto podniku, spolu s aktivistami zo Združenia na podporu ekologickej dopravy v Košiciach, Deň otvorených dverí priamo v depe na Bardejovskej ulici.
„Vlani sme tu privítali približne 3000 návštevníkov a zdá sa, že v dnešnom nádhernom počasí bude tento počet prekonaný,“ uviedla pre TASR hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová. Ako dodala, pre malých aj veľkých návštevníkov je pripravené vystúpenie tohtoročnej Superstar Lukáša Adamca a skupiny Siempre, riadenie električky, ukážka techniky záchranárskych zložiek, súťaž v tlačení električky, jazda historickou električkou, prehliadku dielní a kompletného vozového parku, atrakcie pre deti.
Už do 10.00 h sa davy ľudí zhromaždili pred vchodom do vozového depa a otvorené dvere sa uzavrú až o 16.00 h. Oslavy sú súčasťou 10. ročníka Európskeho týždňa mobility, ktorú sa dopravný podnik v spolupráci s Magistrátom mesta Košice, rozhodol pripraviť pre verejnosť v termíne od 15. septembra do 22. septembra.
„Aj v obleku sa dá bicyklovať a ja som sa rozhodol, že v rámci Týždňa mobility prídem na najbližšie zasadnutie Mestského zastupiteľstva v pondelok (19.9.) na bicykli až do rokovacej sály, aby som takto deklaroval, že v Košiciach sa dá jazdiť na bicykli a že toto mesto bude raz rajom pre cyklistov,“ povedal viceprimátor Košíc Ladislav Lazár.
Upozornenie: TASR vydá k správe fotoreprotáž a videoreportáž.
ws

