J. FIGEĽ: Operátori mali nárok na predĺženie licencií, platí ochrana investícií
Bratislava 10. augusta (TASR) - Dnešné výroky nezávislého poslanca Národnej rady (NR) SR Igora Matoviča (Obyčajní ľudia) na svoju adresu vo veci licencií mobilným operátorom označil šéf Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ (KDH) za "obyčajné kecy lídra Obyčajných ľudí".
"Pán Matovič hlasoval za ten zákon (o elektronických komunikáciách - pozn. TASR), ktorý vytvoril právnu istotu pre všetkých - pre operátorov, pre štát, pre užívateľov, aby licencie boli pri predĺžení spoplatnené. Dnes je v parlamente novela zákona o elektronických komunikáciách, ktorý ďalej kompatibilizuje slovenské prostredie s meniacim sa európskym právnym prostredím," uviedol po dnešnom rokovaní vlády v reakcii na Matovičove vyjadrenia Figeľ.
"Aj keby sme prijali novelu zákona pred rokom, na druhý deň po voľbách, aj s pánom Matovičom, ktorý hlasoval za zákon, tak by dvaja operátori mali nárok na predĺženie licencií, pretože na Slovensku platí ochrana investícií. Keď pred 10 rokmi investovali, mali možnosť predĺženia tohto obdobia potvrdenú. Otázkou iba bolo, či a koľko za to zaplatia. Dnes je táto otázka zodpovedaná," dodal šéf MDVRR SR.
Matovič sa dnes vyjadril, že považuje utorňajšie (9.8.) predĺženie licencií mobilným operátorom Orange a T-Mobile bez verejnej súťaže za "veľmi, veľmi extrémne nezodpovedné".
"Minister Figeľ mal urobiť to, čo v podstate urobil, ale urobil to neskoro, čiže predložil na júnovú schôdzu parlamentu novelu zákona o elektronických komunikáciách, ktorou už nejako záhadne zavádzame od októbra 2011 pri predlžovaní licencie povinnosť organizovať verejnú súťaž. Pýtame sa preto, čo je za tou záhadou, prečo až od októbra má byť verejná súťaž pri predlžovaní licencie. Prečo ten október je záhadne za augustom dokedy sme mali predĺžiť licencie Orange-u a T-Mobile-u," zdôraznil Matovič.
UPOZORNENIE:
TASR ponúka k správe zvukový záznam.
jal pop

