Aktuality


IT: Telefónica sa v 3. kvartáli prepadla do straty, prvej za deväť rokov


Madrid 11. novembra (TASR) - Španielska telekomunikačná spoločnosť Telefónica sa v 3. štvrťroku tohto roka prepadla do straty, čo znamená prvú kvartálnu stratu za deväť rokov. Dôvodom sú vysoké náklady spojené s rušením pracovných miest na stagnujúcom španielskom trhu. Tie dosiahli 1,87 miliardy eur.

Telekomunikačný gigant informoval, že strata za 3. kvartál tohto roka dosiahla 429 miliónov eur, zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka zaznamenala firma zisk 5,1 miliardy eur. K vtedajším dobrým výsledkom však prispel aj jednorazový zisk spojený s prevzatím brazílskeho mobilného operátora Vivo.

Tržby spoločnosti na domácom trhu klesli medziročne o 8,8 %, no celkové tržby sa zvýšili o 3,7 % na 15,8 miliardy eur. Slabé výsledky v Španielsku pomohla firme vykompenzovať Latinská Amerika, kde sa tržby v 3. kvartáli zvýšili o 17,5 %.

Za deväť mesiacov tohto roka Telefónica dosiahla zisk na úrovni 2,73 miliardy eur, čo je pokles o 69 % oproti rovnakému obdobiu roku 2010. Tržby za toto obdobie sa zvýšili o 5,4 % na 46,67 miliardy eur.

Informovala o tom agentúra AP.

2 dan pop