IT: SR na informatizáciu spoločnosti čerpá európske zdroje na úrovni 4,2 %
Bratislava 25. mája (TASR) - Slovensko čerpá európske zdroje z Operačného programu Informatizácie spoločnosti (OPIS) na úrovni len 4,2 %.
"Aktuálne máme čerpanie za prvú prioritnú os na úrovni približne 28 miliónov eur, v štvrtej prioritnej osi, teda v tzv. technickej asistencii na úrovni približne 13 miliónov eur a súhrnne vo výške 41,6 milióna eur. Celkovo z celého záväzku na roky 2007 až 2013 je to už 4,2 %," informovala dnes v Bratislave na celoslovenskej konferencii Operačného programu informatizácia spoločnosti generálna riaditeľka Riadiaceho orgánu OPIS na Úrade vlády SR Erna Dohnáliková.
"Z hľadiska našich potrieb a záväzkov do konca roku 2011 máme vyčerpať sumu 28,5 milióna eur, do konca roku 2012 treba vyčerpať 155,8 milióna eur, do konca roku 2013 je záväzok z roku 2011 čerpať v sume 154 miliónov eur a do konca roku 2014 približne na úrovni 168 miliónov eur. Do konca roku 2015 treba vyčerpať sumu 296 miliónov eur.
Konštatovala zároveň, že uvedené čísla "sú alarmujúce vzhľadom aj k tomu, že čerpanie znamená výdavky zrealizované zo strany dodávateľa, zrealizované cez administráciu u prijímateľa, na sprostredkovateľskom orgáne a cez certifikačný orgán". "Až vtedy tieto výdavky môžme vykazovať ako čerpanie," pripomenula Dohnáliková.
UPOZORNENIE:
TASR ponúka k správe zvukový záznam.
jal pop

