IT: Sony prevezme plnú kontrolu nad výrobcom mobilov Sony Ericsson
Štokholm 27. októbra (TASR) - Sony prevezme plnú kontrolu nad výrobcom mobilov Sony Ericsson, ktorý je spoločným podnikom so švédskou spoločnosťou Ericsson. Japonský koncern sa totiž snaží dobehnúť konkurenciu v oblasti inteligentných telefónov a chce rozšíriť svoju ponuku spotrebnej elektroniky, informovali dnes obe spoločnosti.
Ericsson, ktorý vyrába sieťové vybavenie, dostane za svoj 50-% podiel v Sony Ericsson 1,05 miliardy eur v hotovosti. Firma Sony Ericsson vznikla v roku 2001 a pôvodne mala úspech s mobilmi prehrávajúcimi hudbu a s fotoaparátom. Nedokázala však zachytiť prudký rozvoj v segmente inteligentných telefónov.
Informovala o tom agentúra Reuters.
1 lom pop

