Aktuality


IT: Na slovenský trh chce vstúpiť nový mobilný operátor z Ázie


Bratislava 5. augusta (TASR) - Na slovenský telekomunikačný trh má záujem vstúpiť nový hráč. "Eminentný záujem stať sa štvrtým mobilným operátorom prejavil veľký operátor z Ázie pôsobiaci na troch kontinentoch," konštatoval v stanovisku pre médiá hovorca Telekomunikačného úradu (TÚ) SR Roman Vavro. Dodal, že tento operátor má po vstupe na slovenský trh záujem postupne preniknúť do celej Európy.

"Úrad v poslednom období kontaktovalo prostredníctvom rôznych poradcov niekoľko záujemcov o vstup na trh elektronických komunikácií. Záujem je najmä o frekvencie v pásmach 800 a 2600 MHz, ktoré bude úrad prideľovať vo výberovom konaní," uviedol.

Frekvencie v pásme 2600 MHz využívajú do konca tohto roku operátori na poskytovanie služby retransmisie nezmenených televíznych programov a frekvencie v pásme 800 MHz boli pôvodne pridelené pre takzvaný prechodový multiplex DVB-T. "TÚ intenzívne pracuje na tom, aby frekvencie v oboch pásmach mohli byť operátormi využívané už v budúcom roku," uzatvoril Vavro.

emu gl